Skocia në delir dhe Spanja në “ferr”, jehonë e madhe pas duelit të Gllazgout!

Ndjenjat nuk kanë si bëhen më të kundërta. Nëse Skocia është në qiellin e shtatë, Spanja padyshim që është në “ferr” pas rezultatit 2-0 për vendasit në Gllazgou. Stadiumi “Hampden Park” përjetoi një nga ato mbrëmje që dukej se ishin harruar një herë e mirë, ndërsa “malësorët” skocezë dominuan ish-kampionët e botës dhe të Europës.

Vazhdoni leximin →

Shkëlqejnë Skocia dhe Mektominai, ku ka humbur Spanja?!

Me Luis Enriken patëm një Europian shumë të mirë, dhe eliminim pa të drejtë në gjysmëfinale ndaj Italisë. Po ashtu, arritjen deri në finalen e Ligës së Kombeve, humbur ngushtësisht 1-2 ndaj Francës së madhe. Spanja e trajnerit asturian dukej e destinuar për të qenë e madhe, por pastaj erdhi dështimi në Kupën e Botës

Vazhdoni leximin →