Milan-Bolonja, Zhiru mund të lerë në stol Ibrën!

Trajneri Stefano Pioli duhet të hedhë në fushë të formacion që mendon se mund të jetë më i miri për ta fituar ndeshjen. Milani këto kohë ia ka dalë mbanë, por gjithsesi çdo ndeshje është e vështirë, e tillë edhe kjo në “San Siro” ndaj Bolonjës në Serinë A. Bolonjezët e kanë në spital trajnerin

Vazhdoni leximin →

Milani shpreson që Ibrahimoviç të luajë që ndaj Lacios

Planet ishin që ylli suedez të zbriste në fushë në Champions kundër Liverpulit, por gjithçka mund të ndryshojë. Milani mund të ketë nevojë për Zllatan Ibrahimoviçin që këtë të diel ndaj Lacios në Serinë A. Kjo sepse Olivie Zhiru nuk mund të luajë për shkak se është i izoluar si i infektuar me Kovid 19,

Vazhdoni leximin →

Tek Franca ka ende pakënaqësi ndaj Kilian Mbapesë

Kur u kthyen nga Moska në 2018, nuk i ngjanin aspak “Ushtrisë së Madhe” të Napoleonit. Kombëtarja e Francës ishte në një kulm të ri, si ai i vitit 1998, dhe më të madh sesa ekipi i shkëlqyer i viteve 1980-të, por ja që “mola” hyri shpejt e nisi t’i “hante”. Kampionati Europian ishte një

Vazhdoni leximin →