Egan Bernal fiton Xhiron e Italisë dhe 320 000 euro!

Kolumbiani e mbylli garën e madhe çiklistike të Apenineve në vendin e parë, dhe kjo për herë nistore në karrierë. Egan Bernal është kampioni i Xhiros së Italisë, konkurrimit të dytë më të shkëlqyer të dyrrotakes në botë pas Turit të Francës. Çiklisti i fortë që vjen nga Andet la pas rivalët si italianin Damiano

Vazhdoni leximin →