Van Dajk: Liverpuli mund ta fitojë titullin kampion!

Qendërmbrojtësi holandez bëri një deklaratë pak si shumë të guximshme, që as trajneri i tij, Jurgen Klop, nuk e ka bërë. Liverpuli është 15 pikë prapa Arsenalit në renditjen e Premier Ligës angleze, një pozicion edhe më i keq sesa ai i vitit të kaluar në krahasim me Mançester Sitin, ndërsa shanset për triumfin duken

Vazhdoni leximin →

Kundërsulmon Van Dajk: Kritikët donin të na shkatërronin!

Holandezi e pranon se loja e tij dhe e ekipit nuk ka qenë ajo e duhura. Fitorja ndaj Ajaksit ndihmoi shumë, sidomos në aspektin psikologjik, ndërsa pati një “fshikullimë” për ish-profesionistët e futbollit që tani janë kthyer në opinionistë. “Ishte shumë e rëndësishme që të tregonin një reaksion pozitiv, – tha qendërmbrojtësi që ka luajtur

Vazhdoni leximin →