Mbi 2 500 tifozë anglezë trondisin Napolin!

Pak ditë më parë një gjë e tillë ndodhi. Napoli u trondit fort nga përleshjet e ultrasve të Frankfurtit dhe atyre vendas, pasi skuadra gjermane mbërriti në qytet për ndeshjen e Championsit. Pa kaluar shumë kohë, një situatë e tillë mund të përsëritet ndërsa këtë të enjte luhet dueli klasik Itali-Angli për eliminatoret e Euro

Vazhdoni leximin →

Ultrasit e Lacios: Gra të dashura, qëndroni larg tribunave!

Tifozët fanatikë të Lacios kanë publikuar një letër, në të cilën ata deklarojnë se gratë nuk duhet të qëndrojnë ulur në vendet më të mira në stadiumin “Olimpiko” të Romës, ku i zhvillon zakonisht ndeshjet e veta klubi italian i Lacios. Ultrasit e fan-klubit lacian e kanë fituar më kohë namin e njerëzve agresivë dhe

Vazhdoni leximin →