Kristiano Ronaldo, garanci suksesi; 30 trofe në karrierë

Kristiano Ronaldo, mbrëmjen e së dielës ngriti një tjetër trofe në karrierën e tij, atë të Nations League dhe e coi në 2 numrin e sukseseve me përfaqësuesen e Portugalisë, ndërkohë që në rang klubesh triumfet janë akoma më të shumtë. Sporting Lisbotë në, Mancester Junajtid, Real madrid e Juventus janë klubet me të cilët

Vazhdoni leximin →

Askush si Pedro Rodrigez, Zoti i finaleve dhe trofeve

Finalja e Europa League ka bërë që shumë futbollistë të gdhendin fort emrat e tyre; Ceh për sfidën e tij të fundit si futbollist profesionist, Hazard dhe Sarri pasi mund të kenë qenë në ndeshjen e tyre të fundit me Celsin si dhe Pedro Rodrigez. Sulmuesi spanjoll arriti të shënojë sërish në një finale duke

Vazhdoni leximin →

Harrojeni Mesin dhe Ronaldon, Koman  është 22 vjeç dhe ka 15 trofe!

Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo kanë një kohë të gjatë që dominojnë në futbollin botëror, duke fituar shumë trofe në karrierën e tyre, por, megjithatë, një futbollist tjetër ka një statistikë të jashtëzakonshme, duke qenë se është vetëm 22 vjeç, dhe ai është Kingsli Koman. Komani ka shtatë vite që është bërë futbollist profesionist dhe

Vazhdoni leximin →