Presidenti dhe trajneri, binomi që nuk skuqet

Janë fjalët e presidentit Duka në një pronocim pas ndeshjes:“Kjo me Izraelin nuk ishte ndeshja më e çuditshme e karrierës sime. Kishte dy episode jo në favorin tonë, por edhe ne kemi fajet tona. Në aksionin e golit të parë mund të bënim më mirë. Kundërshtari na kaloi dhe ky ishte një gabim që e

Vazhdoni leximin →

Përse habitet Hysaj vetëm me arbitrin…

Sjellja e futbollistëve tanë pas ndeshjes, nuk e përmirëson dot imazhin e fushës. Dhe kjo ndodhë, ngaqë fjalës së tyre i mungon sinqeriteti. Një nga futbollistë që respektohet më shumë, bile edhe kur nuk bën mrekulli në fushë, Hysaj, paska thënë: “ Gjyqtari nuk e kuptoi se çfarë po bënte?”. Një frazë që nuk mund

Vazhdoni leximin →

Di Biazit i pelqeu ekipi me me pak vetë

Trajneri De Biazi deklaroi pas ndeshjes se skuadra i pëlqeu më shumë me 9 dhe 10 lojtarë se sa me 11. ”Nuk dua të diskutoj vendimet e gjyqtarit. Ishte një ndeshje e vështirë me një kundështar të fortë” ”Kartoni i kuq dhe penalltia e parë ndikuan në ndeshje, por më pas edhe kartoni i dytë

Vazhdoni leximin →

Çudit Verrati, me cigare në publik

Padyshim që kjo nuk është një periudhë e artë për Marko Verratin. Pas debateve me trajnerin Emeri, në çastin e zëvendësimit në ndeshjen ndaj Marsejës, mesfushori i PSG-së ka surprizuar në një foto, ku shfaqet duke pirë cigare. Gjithçka ka ndodhur për faj të Karol Kabrino, gruas së Markinjos, e cila pa dashje e ka

Vazhdoni leximin →