Një portë që nuk merr falenderimin “Bravo” nga Guardiola

Tom Heaton, portieri i Burnleyt, mund të përfundoj tek Manchester City dhe kjo ka nje shkak.

Si duket Pep Guardiola nuk është shumë i kënaqur me paraqitjen e portierit Claudio Bravo, të cilin e transferoi gjatë verës nga Barcelona.

Sipas tabloidit britanik, The Sun, strategu spanjoll po kërkon portierin e Burnleyt, Tom Heaton.

Por, City do ta ketë edhe konkurrencën e Liverpoolit dhe Evertonit për reprezentuesin e Anglisë. Sipas The Sun, Burnleyt kërkon 15 milionë funte për 30 vjeçarin