Tom Bredi tërhiqet “prej vërteti” nga futbolli!

“Mirëmëngjes djem, po i bie drejt. Unë po e lë përfundimisht sportin”. Këto ishin fjalët e Tom Bredit, lojtarit më të madh të futbollit amerikan për të gjitha kohët. Lajmërimin ai e bëri me një video 52 sekondëshe në rrjetet sociale, ndërsa ky vendim vjen vetëm disa muaj pasi ai lajmëroi tërheqjen dhe pastaj u

Vazhdoni leximin →

Gjindet uniforma sportive e vjedhur e Tom Brejdit… në Meksikë!

Kur angazhohet e gjithë logjistika policore e Teksasit, shto këtu edhe FBI-në, është e qartë se mund të gjesh gjithçka që dëshiron. Autoritetet amerikane njoftuan, dje, me kënaqësi të madhe se kishin gjetur uniformën sportive të Tom Brejdit që u vodh gjatë festimeve të fitores së Superboulit amerikan. Brejdi, disa orë pas fitimit të trofeut

Vazhdoni leximin →