“Kokoshi një thelë”, tek Man. Junajtidi mund të shpenzojnë vetëm 50 milionë në verë!

Një klub si ky i “Old Trafordit” është mësuar që t’ia bëjë “fora”. Mançester Junajtidi njihet si një nga shpenzuesit më të mëdhenj të botës së futbollit, dhe verën e kaluar nxorri nga banka plot 120 milionë paundë stërlina (rreth 144 milionë euro) për të marrë dyshen Kristiano Ronaldo-Xhejdën Sanço, por sot realiteti është ndryshe.

Vazhdoni leximin →

Trajneri Vernidub dhe boksieri Lomaçenko vishen ushtarë për Ukrainën!

Pak muaj më parë arriti një fitore të madhe në Champions, por tani gjithçka është përmbysur. Një trajner ukrainas, Juri Mikolajeviç Vernidub, njeriu që udhëhoqi Sherifin e Tiraspolit në suksesin e jashtëzakonshëm 2-1 në Madrid ndaj Realit, ka vendosur të shkojë vullnetar në luftë. Pesëdhjetegjashtëvjeçari i lindur në qytetin perëndimor ukrainas të Zhitomirit ka dalë

Vazhdoni leximin →