Simeone me shumicë për Atletikon e Madridit

Atletico Madrid ka hyrë në garë për sulmuesin Giovanni Simeone, dashuri për emrin e trajnerit.

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone dëshiron të transferojë një sulmues për edicionin e ardhshëm.

Befasi është se, trajneri argjentinas në skuadër kërkon sulmuesin e Genoas, Giovanni Simeone, që njëherit është edhe djali i tij, shkruan Tuttomercatoweb.

Atletico po ashtu po interesohet edhe për sulmuesin e Sampdorias Dennis Praet dhe mbrojtësin e Milanit Mattia de Sciglio.