Lautaro Martinez në këmbim të Albaro Morata-s dhe ca milionave

Lautaro Martinez është vënë në shënjestrën e Atletico Madrid që i ka bërë  një ofertë shumë të mirë Interit për sulmuesin e tij kryesor, Lautaro Martinez. “Los Colchoneros” kërkojnë ta transferojnë në Madrid argjentinasin dhe për të ofrojnë një paketë të plotë që parashikon Alvaro Morata-n dhe 70 milionë euro. Propozimi ka mbërritur në tryezën

Vazhdoni leximin →

Napoli bën llogaritë, Raspadori dhe Simeone do të vazhdojnë

Skuadra kampione e Italisë vërtet ia arriti qëllimit në një sezon të jashtëzakonshëm, por jeta dhe biznesi i futbollit profesionist vazhdon. Trajneri Spaleti dhe presidenti De Laurentis kanë nisur vlerësimin e skuadrës, për të parë se cilët lojtarë duhet të vazhdojnë, cilët të largohen, dhe cilët të merren si përforcim. Së pari, është vendosur që

Vazhdoni leximin →

Simeone “thumbon” Realin: Luajnë në mbrojtje si Atletiko që kritikohet!

Nëse flasim për futboll, Madridi arriti një fitore të vështirë në derbi, ndërsa bardhekuqtë luftuan shumë dhe mund të kishte merituar të paktën barazimin. Kampionët përballuan mungesën e Benzemasë së dëmtuar falë talentit të Vinisiusit, Rodrigos, Modriçit, Krosit, Valverdes apo Çuamenit. “Përgëzoj ekipin tim për lojën që zhvilloi, – tha trajneri i Atletikos, Simeone, –

Vazhdoni leximin →