Alvaro Morata rinovon me Atletikon e Madridit

Sulmuesi spanjoll duket se më në fund e ka gjetur një shtëpi ku, jo vetëm e duan, por edhe është i rëndësishëm. Alvaro Morata rinovon kontratën me Atletikon e Madridit, duke pasur stabilitet në karrierë pas periudhave me lëkundje e dyshime tek Reali dhe tek Juventusi. Trajneri Diego Pablo Simeone do ta ketë futbollistin deri

Vazhdoni leximin →

Kupa e Spanjës: Real-Atletiko dhe Barcelona-Sociedad!

Shorti i çerekfinaleve është “bombë”, siç mund të thuhet në këto raste. Flasim për çerekfinalen e Kupës së Mbretit në Spanjë, dhe goglat e nxjerra në Federatën Spanjolle të Futbollit nxorrën çifte të fortë. Reali do të ndeshet me Atletikon në një derbi të Madridit, ndërsa Barcelona do të luajë ndaj një rivali të fortë

Vazhdoni leximin →