Atletiko e pret shkurt: S’ka pritje nderi për Realin!

Klubi bardhekuq i Madridit e bën shumë të qartë dhe flet zyrtarisht. Është vetë presidenti Gil Marin (Hil Marin, siç e thonë spanjollët) që shprehet se nuk ka për të pasur pritje nderi për Realin në “Uanda Metropolitano” në derbin e kampionatit, pasi skuadra e Karlo Ançelotit u shpall kampione. “Ka disa që duan ta

Vazhdoni leximin →

A do ta nderojë Atletiko, titullin e Realit?! As që bëhet fjalë!

Bardhekuqtë e kanë kthyer “kasetën” deri në vitin 2014, kur dolën kampionë të Spanjës në përballjen ndaj Barcelonës. Atë sezon, Atletiko pati 3 përballje me Realin, finalen e Championsit në Lisbonë dhe dy ndeshjet e Superkupës, njëra prej të cilave në “Bernabeu”. Reali nuk e bëri nderimin për titullin (në spanjisht, pasijo-pasillo). Po ashtu, sezonin

Vazhdoni leximin →

Përshëndetja naziste dëmton Atletikon, por jo edhe aq shumë

UEFA e ka urdhëruar klubin spanjoll që të mbyllë një pjesë të stadiumit “Uanda Metropolitano” për ndeshjen ndaj Mançester Sitit ditën e nesërme në Champions. Ky vendim i drejtuesve të futbollit europian vjen pasi disa tifozë të Atletikos bënë përshëndetjen naziste në ndeshjen ndaj Sitit në stadiumin “Etihad” në ndeshjen e parë çerekfinale. Nga rreth

Vazhdoni leximin →