Tirana në Laç, shtohet lista e skuadrave pa “atdhe”

Pasi Federata u tregua fare e pamëshirshme me “Selman Stërmasin”, duke programuar të luheshin në atë stadium një mori takimesh në një periudhë shumë të shkurtër, aq sa i takonte pothuajse një ndeshje në dy ditë, tapeti i impjantit kishte nevojë për ndërhyrje, pikërisht në këtë periudhë të nxehtë të kampionatit. Kështu, Tirana iu shtua

Vazhdoni leximin →

Tirana-Vllaznia , një ndeshje me valixhe në dorë!

Tirana – Vllaznia po bëhet një ndeshje pa atdhe. Dy klubet që prej vitesh kanë krijuar një futboll pasionant kur përballeshin, në kohën e rilindjes së stadiumeve, kanë ngritur plaçkat dhe nuk po gjejnë qytetin dhe stadiumin e duhur. Nga FSHF-ja është ofruar edhe stadiumi i Korçës, siç duket për të provuar edhe njëherë deri

Vazhdoni leximin →

Rrezikohet Ilir Daja? E vërtetë apo thashethem..

Kur fituan me Skenderbeun, heroi ishte trajneri Ilir Daja.  Sapo humbën me Luftëtarin,  arktitekti i humbjes quhet përsëri Daja. Ka zëra që thonë se edhe  në ndeshjen me Korabin, paska qënë një atmosferë e mëdyshur lidhur me njeriun e stolit, Daja. Por, në mënyrë fatlume, goli  i Muzakës ka spostuar valën e pakënaqësisë.  Tani, fill

Vazhdoni leximin →

“I dashur armik”…edhe ne duam ta mundim Skënderbeun!

Kur Tirana mundi  Skënderbeun, festa mbërriti edhe tek portat e Partizanit, rivalit të tyre historik. Ndaj,  për fitoren e bardhebluve u hap edhe “shampanjë e kuqe”. Dikur,  një ritual i ndaluar, një ndjenjë që nuk mund të shpallej publikisht, edhe nësë përfitimi ishte I bekuar. Qyshkur, futbolli vuan nën rregjimin e kampionëve të Skënderbeut,  të

Vazhdoni leximin →

Basketboll, të gjithë shqiptarët humbasin

Shqiptarët e basketbollit, madje në të dy anët e kufinjve, nuk kanë mundur të shkëlqejnë në ditën europiane. Tirana që është pjesë e një projekti rindërtimi dhe merr pjesë në aktivitetin më modest, Ligën Ballkanike, e ka humbur ndeshjen e dytë në transfertën maqedonase, kundër MKK Feni Industrial, me rezultatin e thellë 98 – 57.

Vazhdoni leximin →

Në dasmën e Tiranës erdhën edhe të paftuar..

Sikur të ishte fundi i kampionatit dhe Tirana të kishte fituar titullin duke mundur Skënderbeun, atëherë do të pagëzohej si “dasma e madhe” . Por, në një kampionat që po vuan diktaturën e Skënderbeut në këto 5 vite, një fitore ndaj tyre shkakton dehje jo vetëm për dasmorët, por edhe për krushqit e padëshiruar. Edhe

Vazhdoni leximin →

Ju flet Tirana…

Na u desh të prisnim shtatë javë për të parë një ndeshje të vërtetë në këtë kampionat dhe ja vlejti, qoftë edhe për të gjykuar më realisht për pjesën e mbetur të edicionit. Skënderbeu më në fund doli nga shtëpia ku e kishte ngujuar kalendari dhe të gjithë e kuptuan se ata nuk janë të

Vazhdoni leximin →