Ilari Blazi aludon se Tirana e “ndau” nga Toti

Ish-bashkëshortja e futbollistit italian Francesco Toti, Ilari Blazi, ka publikuar dokumentarin e saj “Unica” në platformën “Netflix”. Dokumentari ka marrë shumë vëmendje dhe Ilari e bëri për të treguar versionin e saj të së vërtetës nga ndarja me Totin. Ajo ka thënë se problemet në martesën e tyre 20-vjeçare filluan kur ajo shkoi “për të

Vazhdoni leximin →

Tirana rrezikon të humbasë bomberin Hasani

Janari mund të jetë muaji kur Tirana dhe Florent Hasani mund të ndajnë përfundimisht rrugët pasi në adresë të sulmuesit më produktiv të bardhebluve kanë mbërritur disa oferta interesante. Ai e ka konfirmuar se për të ka oferta në tavolinë dhe gjithçka do të zgjidhet mes tij dhe presidentit Refik Halili. Golashënuesi më i mirë

Vazhdoni leximin →

Nga Tirana mbushnin brekët, tani Tirana ..mban erë!

E shkreta Tiranë, si është katandisur! E rrahin, (më shumë ata lart se sa ata poshtë),  dhe nuk e lënë të qajë! – ka qënë një titull shkrimi, kohë më parë. Punët kanë shkuar edhe më ters  për ekipin bardheblu, saqë po “përmirëson” gjithë rekordet negative në historinë e saj. Pas 14 javësh , lëkura

Vazhdoni leximin →

Klubet e kryeqytetit stonojnë

Rrëzimi i Tiranës dhe barazimi i Partizanit në derbin me Dinamon janë lajmi më i madh i ndalesës numër 14 në sfidat përpara derbit të dytë sezonal. Bardheblutë u dorëzuan në Rrogozhinë përballë Erzenit dhe tashmë mund të konsiderohen një skuadër në krizë vazhdimësie. Në krahun tjetër, Partizani nuk shkoi më shumë se barazimi i

Vazhdoni leximin →

Fitore pa shije për Tiranën

Suksesi në ekstrem me Kukësin ku rrezikoi madje të humbiste edhe pse me një lojtar më shumë në fushën e lojës, është një këmbanë alarmi për Tiranën. Presidenti Refik Halili që brenda pak javësh ndryshoi pjesën më të rëndësishme të kupolës drejtuese, pret më shumë nga skuadra ndërkohë që klubi i tij për shkak të

Vazhdoni leximin →

Tirana me fasadën e bukur…

Largimi i Tefik Osmanit, njeriut më të afërt të presidentit Refik Halili tregon shumë për situatën në klubin më të titulluar të vendit. Bllokimi i merkatos për tre sezone, shkarkimi i trajnerit më jetëgjatë, Orges Shehi dhe rezultatet jo shumë pozitive të 12 javëve kampionat, janë pasqyrë e gjendjes së Tiranës që në pamje të

Vazhdoni leximin →

Regi Lushkja: Kujdes Moldavinë!

“Kanë ekuilibër mbrapa dhe kundërsulmojnë, janë të fortë fizikisht”. Është ky mendimi i mesfushorit të Tiranës, Regi Lushkja për kundërshtarin e radhës të kuqezinjve, Moldavinë, me të cilin do të përballen më 17 nëntor në një moment shumë të rëndësishëm të rrugëtimit drejt “Gjermani 2024”. I pranishëm në studion e emisionit  “Zona 30” në RTSH,

Vazhdoni leximin →