Kovidi bën “kërdinë” në kombëtare, Shpresa, por vetëm Tirana ndal stërvitjen!

Nga klubi nuk ka asnjë konfirmim, por faktet janë kokëforta. Tirana, kryesuese e Abisnet Superligës, është e goditur nga koronavirusi dhe plot 7 pjesëtarë të saj janë detyruar të izolohen. Pasi mbrojtësi Hoxhallari dhe fizioterapisti Voci u infektuan ndërsa ishin në ekipin kombëtar, kanë dalë edhe emra të tjerë. Marsel Ismajlgeci është sëmurë ndërsa ka

Vazhdoni leximin →

Tirana kërkon titullin, por ç’janë këto barazime me Egnatian e Kastriotin?!

Që kampionati shqiptar “si ngryset, nuk gdhihet”, kjo është e qartë, por që një ekip që ka investuar fuqishëm dhe pretendon titullin të lerë pikët radhazi me ekipet e cilësuar “të dobët”, kjo nuk është normale. Tirana barazoi 1-1 në Kamzë ndaj Kastriotit, një hap fals për ish-kampionët, por që bëhet edhe më problematik pas

Vazhdoni leximin →

Gjermania kërkon titullin e 4-ët europian, por nuk harron “turpin e Tiranës”!

E përditshmja “Bild” shkruan në mënyrë triumfale, me kolonën opinioniste të analistit Alfred Draksler. “Është koha për titullin e katërt europian” është titulli, dhe pavarësisht se skuadra e Joakim Lëvit nuk ka bindur plotësisht deri tani, sërish shpresat mbeten. Gjermania e ka fituar Kampionatin Europian në 1972 (në foto), besohet në kohën kur kishte skuadrën

Vazhdoni leximin →

Derbi i një futbolli të sfilitur, ku të gjithë mezi qëndrojnë në këmbë

Pikërisht në këtë periudhë deçisive të ndarjes së verdikteve, në përgjithësi futbolli shqiptar errësohet nga dhuna, pazaret, apo gjykimet e urdhëruara të arbitrave, ndërkohë që sezoni i sivjetëm është pasuruar edhe me një element të ri… Ky kampionat është aq i lodhur, saqë njerëzit e fushës mezi po qëndrojnë në këmbë.  Edhe derbi i djeshëm,

Vazhdoni leximin →