“Mbape pranohet tek Reali vetëm po erdhi falas!”

Kjo është përgjigja e tifozëve madrilenë për kërkesën nëse sulmuesi i Francës dhe i Paris SG do të duhet të mbërrijë në ekipin e tyre. Mbi 110 000 tifozë ishin pjesëmarrës në sondazh, dhe mbi gjysma e tyre (51 për qind) votuan që Kilian Mbape mund të vijë në “Santiago Bernabeu” vetëm nëse ai dhe

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Dortmundit deshën të hynin me dhunë në “Stemford Brixh”!

Në kryeqytetin britanik kishin arritur me mijëra gjermanë më shumë sesa kishin bileta për në stadium. Ishte një mbrëmje kaotike në Londër ajo përpara ndeshjes Çelsi-Dortmund në Champions, pasi tifozët e Borusias deshën me patjetër që të kishin mundësi të hynin në “Stemford Brixh”. Mijëra prej tyre mësynë barrierat dhe kordonin e policisë duke krijuar

Vazhdoni leximin →

UEFA kompenson tifozët e Liverpulit për finalen e Championsit!

Organizata që drejton futbollin europian, pasi ka pranuar gabimet e saj në ndeshjen fundore të Ligës së Kampionëve, ka vendosur të bëjë hapin e radhës. UEFA do të dëmshpërblejë tifozët e Liverpulit me 3 milionë paundë stërlina, siç raportojnë mediat britanike. Kjo, pasi në finalen e Championsit në Paris ndaj Realit mund të kishte ndodhur

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Mançester Junajtidit, revoltë për rritjen e çmimit të biletave!

Megjithëse kanë kaluar nëntë vjet që nga koha kur mori pronësinë e Mançester Junajtid, familja Glejzër nuk arriti asnjëherë të fitojë zemrat e tifozëve. Pavarësisht investimeve në merkato, disa me të vërtetë marramendëse, rezultatet sportive nuk kanë qenë ato të dëshiruara dhe për këtë arsye pankarta me sloganin “Glejzër Aut” qëndron e varur në triubunën

Vazhdoni leximin →