Xherrard: Falenderoj tifozët e Liverpulit, emocione të mëdha për mua dhe familjen!

Ishte e pritshme, por sërish emocionet ishin të fuqishme. Tifozët e Liverpulit i bënë një pritje madhështore ish-kapitenit të tyre, Stiven Xherrard, edhe pse ai u kthye si kundërshtar. Përpara nisjes së ndeshjes, stadiumi “Anfild” brohoriti emrin e tij, ndërsa Xherrard erdhi si trajner i Aston Vilës. Për 17 vite, ish-mesfushori ishte një legjendë, fitoi

Vazhdoni leximin →

Premier Liga ndalon tifozët e pavaksinuar në stadiume që këtë fundjavë!

Duket se atmosfera po ashpërsohet dhe të gjithë ata që drejtojnë janë në një mendje. “Njerëzit duhet të vaksinohen”, thuhet nga qeverisë, institucionet e specializuara, si dhe drejtuesit e lartë të pushtetit vendor apo të institucioneve të ndryshme, qofshin këto kompani industriale, tregtare, kulturore apo sportive. Premier Liga angleze duket se nuk do të bëjë

Vazhdoni leximin →