“Forbs” kurorëzon Mbapenë, mund me miliona Mesin e Ronaldon

Që nga viti 2014 njëri prej tyre kishte qenë gjithmonë i pari në renditjen financiare të futbollistëve të të gjithë rruzullit. Tashmë, jemi në një “epokë” tjetër. Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo janë të detyruar t’i hapin rrugë një pasaniku tjetër të topit, pasi në vend të parë ka dalë Kilian Mbape. Sulmuesi 23-vjeçar francez,

Vazhdoni leximin →

Inter, 230 milionë Euro të ardhura nga sponsorët dhe të drejtat televizive

Pavarësisht efekti Covid, Inter ka mundur të regjistrojë të ardhura nga sponsorizimi dhe të drejtat televizive prej 230 milionë Eurosh në sezonin 2019/2020. Kjo është ajo që del nga bilanci financiar i 30 qershorit të Inter Media and Communication, kompania ku regjistrohen të ardhurat komerciale të klubit zikaltëe. Në mënyrë të detajuar, të dhënat janë

Vazhdoni leximin →

Bayern i Mynihut thyen rekordin historik të të ardhurave në Evropë

‘Gjigandi i Bavarisë’, Bayerni i Mynihut e lartëson akoma më shumë legjendën dhe e zgjeron historinë e tij përsa u përket të arkëtimeve në Ligën e Kampioneve. Kampionët e Gjermanisë në këtë sezon do të regjistrojë arkëtimet më të mëdha në historinë e kompeticionit më të rëndësishëm evropian për klube teksa pas fitores së thellë

Vazhdoni leximin →