Qatip Osmani merr drejtimin e Strugës

Qatip Osmani emërohet trajneri i ri i Strugës. Kampionët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut kanë zyrtarizuar 54-vjeçarin nga Tetova si timonierin e skuadrës. Osmani, një trajner fitues dhe me shumë përvojë, u prezantua së bashku edhe me ndihmësin e tij, Bashkim Livoreka. Së fundmi ishte pjesë e Vllaznisë në Superiore. Shkodranët i mori në pozita

Vazhdoni leximin →

Shpëtim Duro largohet nga Struga

Humbja e djeshme në transfertë përballë Tikvesh ka rezultuar fatale për trajnerin e Strugës, Shpëtim Duro. Klubi ka njoftuar se palët kanë ndërprerë me konsensus bashkëpunimin mes tyre. “FC Struga Trim Lum njofton për ndërprerjen e bashkëpunimit me shefin e stafit teknik, Shpëtim Duro. Bashkëpunimi me trajnerin Duro ndërpritet me marrëveshje të dyanshme. Me këtë rast, FC

Vazhdoni leximin →

Shpëtim Duro ringjitet në krye të Maqedonisë

Pas javës së 22-të, katër vendet e para të renditjes në Superligën e Maqedonisë së Veriut në futboll, flasin shqip. Struga Trim Lum e drejtuar nga Shpëtim Duro ishte skuadra e vetme shqiptare që mori fitore në javën e 22-të në Superligën e Maqedonisë së Veriut, ndërsa katër ekipet tjera shqiptare si Shkëndija, Shkupi, Gostivari dhe

Vazhdoni leximin →

Maqedonia e Veriut “vishet” kuqezi

Fundjava që lamë pas foli për ekipet shqiptare të Maqedonisë së Veriut që vazhdojnë të bëjnë ligjin në Kategorinë Superiore. Ekipet shqiptare e mbyllën me sukses javën e tetë, përveç Voska Sportit që u mund në shtëpi nga skuadra tjetër shqiptare, Shkupi. Shkëndija u rikthye te fitorja, pas atij triumfi ndaj Makedonija Gjorce Petrov, Struga

Vazhdoni leximin →

Merr fund “ëndrra” evropiane, Struga “dështon” ndaj islandezëve të Breidablik

Pritej rezultat pozitiv, por një gjë e tillë nuk u arrit. Bëhet fjalë për Strugën e Shpëtim Duros, me maqedonasit, që pasditen e kësaj të enjteje kanë humbur dhe sfidën e kthimit të vlefshme për fazën “play-off” të kualifikueseve të Conference League, duke i dhënë kështu përfundimit fund “ëndrrës” së kualifikimit në fazën e grupeve

Vazhdoni leximin →

“Play off”-i i Ligës së Konferencave, FSHF mirëpret Strugën në “Elbasan Arena”

Sfida Struga-Breidablik, e vlefshme për fazën play-off të UEFA Conference League, do të luhet më datën 24 gusht në stadiumin “Elbasan Arena”, ora 19:00. Vendimi është marrë në konsultim mes UEFA-s, Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut dhe Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi stadiumi i Strugës nuk plotësonte kriteret e qeverisë së futbollit europian

Vazhdoni leximin →