Reali i Zidanit po luan siç i pëlqen publikut në … “Kamp Nou”

Një provokim i vërtetë, por ndoshta miqësor, vjen nga Madridi. Analisti Hoze Luis Hurtado shkruan, pas gjysmëfinales së Superkupës të Spanjës, se Zinedin Zidan i ka dhënë një identitet të ri skuadrës së tij. “Revolucionari Zidan hodhi në fushë një formacion kundërkulturor, – shkruajti ai në gazetën “Marka”, – të mbushur me mesfushorë, që duke

Vazhdoni leximin →

Solskieri shigjetë me helm Murinjos: Junajtidi i “dënuar” të luajë në sulm

Trajneri i ri i përkohshëm i Manëèester Junajtjdit, Ole Solskjer, për herë të parë, qëkur u ul në stolin e drejtimit të “djajve të kuq”, kritikoi taktikën e ish-trainerit Zhoze Murinjo. Në një intërvistë të fundit ai shprehu pakënaqësinë ndaj mënyrës sesi trajneri portugez e drejtonte ekipin. “Junajtidi duhet të luajë futboll sulmues dhe jo

Vazhdoni leximin →

Përralla me emrin e Zidanes, agjenti e shpërfill Anglinë!

Fundjavën e kaluar, Mançester Junajtidi në një ndeshje eksituese, në të cilën ai zhvilloi një fantastike në pjesën e dytë, arriti ta mposhtë me përmbysje Njukasllin nga 0-2 në 3-2, duke ia lehtësuar frymëmarrjen trajnerit të “djajve të kuq”, Zhoze Murinjo. Por, megjithatë, media angleze shkruan se ekipi vazhdon të ndodhet në një situatë të

Vazhdoni leximin →

Lopetegi po krijon stilin e tij tek Reali, “rok & roll”

Pep Guardiola ishte dhe mbetet mjeshtri i “tiki takës”, Jurgen Klop cilësohet si specialisti i futbollit “hevi metal (Heavy Metal), por tashmë në faqet e para të gazetave po del stili i ri i trajnerit të Realit, Hulen Lopetegi. Ish-trajneri i Spanjës, ka kërkuar që skuadra e tij të luajë futbollin “rok & roll”, pra

Vazhdoni leximin →