Sançezi hyri në min. e 83-të, preku një herë topin.. “përlau” 75 000 sterlina!?

Aleksis Sançez, në derbin e fundit mes Mançester Junajtidit dhe Mançester Siti (0-2), hyri në lojë në min. e 83-të, kur ishte 0-2 për Sitin, duke zëvendësuar Mateo Darmianin. “Ylli” kilian i Junajtidit kaloi në fushë gjithsej 12 minuta, gjatë të cilave ai e preku topin vetëm një herë. Por, pavarësisht nga forma e dëshpëruar

Vazhdoni leximin →

Napoli i vë “kapakun e artë” Kulibalit – 150 milionë sterlina!

Tanimë është një sekret publik se Mançester Junajtidi është i interesuar seriozisht për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kubali. “Djajtë e kuq” me siguri që do t’i shtojnë përpjekjet deri në sezonin veror të transferimeve që ta marrin në radhët e veta mbrojtësin solid të mësipërm, por, megjithatë, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentins,

Vazhdoni leximin →

Abramoviçi paguan 1 milion sterlina që të shohë Celsin e vet!?

Megjithëse ai është pronar i Celsit, tajkuni (pasaniku) rus, Roman Abramoviç, vendosi që ta ndihmojë, në mënyrë suplementare, klubin e vet, duke blerë kartën sezonale VIP me vlerë prej 1 (një) milion sterlinash për të hyrë në stadiumin “Stemford Brixh”. “Të ardhurat e klubit kontrollohen plotësisht nga Abramoviçi. Është një nder i madh për neve

Vazhdoni leximin →