NBA, dy skenarë për nisjen e sezonit të ri

Një dilemë, dy data, dy skenarë. NBA kërkohet që rë vendosë një datë për  të startuar sezonin 2020/21. Por nuk bëhet fjalë për një shënim të thjeshtë në kalendar, por për gjetjen e një date rreth së cilës është i gjithë organizimi i Ligës Amerikane të basketbollit si dhe një impakt I madh ekonomik. Rrethi

Vazhdoni leximin →

Superliga nis me sfidë të madhe, por dhe me frikën e falimentimit!

Futbolli është festë dhe kjo në Shqipëri do të fillojë sot. Zë fill edicioni i 81-të me ndeshjen mes Kukësit e Partizanit në “Elbasan Arena”, veçse spektakli duket tepër i zbehtë që në fillim. Të paktën katër skuadra janë thuajse plotësisht të papërgatitura, pasi e kanë nisur stërvitjen shumë vonë. Skënderbeu, Flamurtari, Luftëtari e Vllaznia

Vazhdoni leximin →

8 fitore e 1 barazim, Barcelona starti më i mirë i sezonit

Janë zhvilluar 9 ndeshjet e para në la liga dhe Barcelona ka 8 fitore e 1 barazim duke shënuar ndoshta startin më të mirë të sezonit. Një gjë të tillë skuadra katalanase eka arritur në vetëm 4 sezone; 1963/64; 1997/98; 2012/13;2013/14. Ajo që e bën të vecantë këtë edicion është golavarazhi; Barcelona ka një bilanc

Vazhdoni leximin →