Holandë-Letoni me tifozë, shiten të 5000 biletat

Tifozët holandezë deshën vetëm gjysmë ore kohë për të blerë të gjitha biletat për ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2022  me Letoninë që do të zhvillohet në fund të këtij muaji. Qeveria holandeze vendosi që të lejojë hyrjen e 5000 tifozëve  në stadium për të ndjekur këtë ndeshje si pjesë e një studimi që mund të

Vazhdoni leximin →

Napoli, klerikët kundër Stadiumit Maradona: Duhet të mbajë emrin San Paolo

Rruga për t’i vënë emrin e Maradonës stadiumit San Paolo të Napolit nuk është pa pengesa dhe vështrirësi. Në fakt është më mirë të thuash se vullnetit  dhe dëshirës së të gjithë tifozëbve të Napolit, i kundërvihen klerikët napoletanë të cilët kundërshtuan idenë e vendosjes së emrit të Maradonës impiantit napoletan nëpërmjet një letre të

Vazhdoni leximin →