Solidariteti ndaj Floyd, Federata Gjermane: Nuk ka asnjë sanksion

Nuk do të ketë asnjë sanksion për Thuram, Sanchon, Hakimin, e McKennie, 4 futbollistët e Bundesligës të manifestuan solidaritetin e tyre kundrejt George Floyd, afroamerikani i vrarë nga një polic në Minneapolis ‘Në rastin specifik, bëhet fjalë për fushata antiracizëm të kryera nga futbollistët që shfaqin vlera që edhe DFB I përfaqëson dhe I mbështet

Vazhdoni leximin →

Ideja solidare; tifozët e Dortmundit dhurojnë 73 mijë Euro me salcice dhe birra ‘virtuale’

Një donacion që korrespondon me shifrën që shpenzohet për një pjate me salcice, patate të skuqura dhe birrë në një ditë normale të kampionatit, përpara se të shkosh të shohësh ndeshjen në shtëpi të Borussias së Dortmundit. Në këtë mënyrë, në një ditë të diele pa kampionat që është ndërprerë për shkak të coronavirusit, tifozët

Vazhdoni leximin →

Tifozet e Atalantes, vlera e rimbursimit të biletave shkon për spitalin e Bergamos

Tifozët e Atalantës I bashkohen luftës kundër coronavirusit dhe këtë e bëjnë me anë të një gjesti solidariteti. Grupimi I tifozëve të Sektorit të Veriut vendosi që vlerën e përfituar nga rimbursimi I biletave të ndeshjes me Valencian t’ia dhurojë Spitalit të Bergamos. Është kjo një nismë e rëndësishmet e ndërmarrë nga tifozët zikaltër për

Vazhdoni leximin →