Skoci-Gjeorgji, kur shiu detyron futbollin të luhet pas mesnate

Reshje të dendura në kryeqytetin Gllazgou rrezikuan që të mos përfundonte ndeshja eliminatore e Kampionatit Europian ndaj Gjeorgjisë. “Malësorët” vendas shënuan që në minutën e 6-të në “Hampden Park”, ndërsa shiu i rrëmbyeshëm bëri që ndeshja të ndërpritej në minutën e 9-të. U desh të kalonte shumë kohë, derisa denduria e ujrave që binin nga

Vazhdoni leximin →

Liverpuli gjen “shërimin” në Skoci tek Rejnxhërsi, do shohim tani “redsat” e vërtetë?!

Më herët, trajneri Jurgen Klop iu përvesh ish-futbollistit të të kuqve, Didi Haman, për kritikat e tij personale. Më pas, Liverpuli doli në fushën e lojës në stadiumin e famshëm “Ajbroks Park” të Gllazgout ku papritur gjeti shërimin e pabesueshëm me fitoren 7-1 në Skoci ndaj Rejnxhërsit në Champions. “Redsat” shënuan më shumë sesa kishin

Vazhdoni leximin →

Në Skoci nuk e duan Mbretëreshën, tifozët e Sëlltikut sërish prishin minutën e heshtjes!

Nuk luhej në Gllazgou, porse në Sent Mirren, por kjo nuk bëri asnjë dallim. Tifozët e Sëlltikut sërish e treguan veten kundër nderimeve për Mbretëreshën e shuar Elizabeta II, duke duartrokitur, vërshëllyer e britur, si dhe duke shpalosur banderola ofenduese gjatë minutës së heshtjes për nder të monarkes. “Kush urren mbretërinë le të duartrokasë”, shkruhej

Vazhdoni leximin →