Formula 1, Silverstone vazhdon të jetë në dyshime të forta

Dyshimet për zhvillimin e Cmimit të Madh të Silverstone në Britaninë e madhe vazhdojnë të mbeten të forta. Mësohet se deri tani nuk do të lejohet asnjë përjashtimi tjetër në ligjin e qeverisë britanike për vendosjen në karantinë për të huajt që hyjnë në Mbretërinë e Bashkuar. Sipas ‘Autosport’ të gjithë ata që do të

Vazhdoni leximin →

F1, Silverstone vetëofrohet për të pritur dy gara

Botërori i Formula 1 në këtë sezon nuk ka nisur dhe ende nuk dihet nëse kjo do të ndodhë. Deri tani janë anuluar apo shtyrë 9 garat e para për shkak të emergjencës coronavirus duke ngritur pikëpyetje të mëdha për kompeticionin më të rëndësishëm të garave automobilistike. Në një moment të tillë, është dikush që

Vazhdoni leximin →

Hamilton nuk abdikon; pole position ne Silverston

Ljuis Hamilton fluturon ne Silverston dhe fiton pole position ne Çmimin e Madh te Britanise ne Boterorin e Formula 1. Piloti britanik i Mercedes i mbylli provat kualifikuese ne shtepine e tij me kohen 1 minute 52 sekonda e 892 te mijtat duke i mbajtur prapa 2 makinat Ferrari. Per Kokekuqen italiane, Sebastian Fetel ishte

Vazhdoni leximin →