Mbi 4 400 tifozë shqiptarë, policia “gardh” në “Uembli” për Angli-Shqipëri

Kur digjesh nga qulli, duhet t’i frysh edhe kosit. Kështu thuhet, dhe kështu do të bëjë policia britanike për ndeshjen mes Anglisë dhe Shqipërisë në “Uembli”, sonte për eleminatoret e Kupës së Botës. Shqetësimi i forcave të rendit është për shkak të trazirave në ndeshjen e kaluar ndaj Hungarisë, kur tifozët miq u përplasën me

Vazhdoni leximin →

“Betejë” e fortë për “Këpucën e artë” shqiptare

Mbas përfundimit të sezonit të këtij viti, do të llogariten dhe do të përmblidhen të dhënat statistikore të futbollistëve shqiptarë që kanë kontribuar më tepër tek ekipet e tyre. Kështu, në garën për zotërimin e “Këpucës së artë” shqiptaremarrin pjesë, gjithsej, gjashtë lojtarë, nga të cilët tre janë shqiptarë nga Maqedonia. Listën e golashënuesve më

Vazhdoni leximin →