Reali shpenzon gati 60 milionë euro në 4 vjet për Rydigerin!

Rasti është mjaft i mirë sepse mbrojtësi i kombëtares së Gjermanisë do të largohet nga Çelsi me parametër zero. Antonio Rydigerit i përfundon kontrata në “Stemford Brixh” dhe akordi me Realin është thuajse i përfunduar, me përjashtim të disa “vogëlsirave”, siç shkruan “Marka”. Por, sa do të fitojë Rydigeri tek Reali? Sa do të jenë

Vazhdoni leximin →

Juventus, numra rekord për Cristiano Ronaldon

Numrat flasin gjithnjë qartë dhe edhe në këtë rast bëhet fjalë për Cristiano Ronaldon që me paraqitjen e tij të zakonshme i jep mundësinë Juventusit të ngjitet akoma më shumë në renditje. Me pak fjalë; 60 gola në 69 ndeshje të Serisë A, 73 gola në 95 ndeshje me fanelën e Juventusit dhe më shumë

Vazhdoni leximin →

Ronaldo, me shifrat e tij hyn në historinë e Juventusit

Cristiano Ronaldo shpëton Pirlon dhe Juventusin, kjo është fraza që është përdorur në komentet e bëra pas barazimit 2-2 të bardhezinjve në sfidën me Romën. Me golin e tij fantastic me kokë, i ngjashëm me atë të shënuar sezonin e kaluar ndaj Sampdorias në Marassi, portugezi për herë të tretë vendosi firmën e  tij në

Vazhdoni leximin →