Shangai Shenhua eliminohet, “Tevez, të kesh turp”!

Sulmuesi aregjentinas, Karlos Tevez, u bë kohët e fundit futbollisti më i shtrenjtë në botë, pasi nënshkroi një kontratë mjaft të shtrenjtë me klubin kinez të mesipërm, por ai dështoi që në ndeshjen e tij të parë zyrtare. Në fazën kualifikuese për një vend në Ligën aziatike të Kampioneve, Shenhua i Shangait humbi 0-2 ndaj

Vazhdoni leximin →

Oskar në Kinë, shumë pak tifozë për 70 milionë euro

Blerja më e shtrenjtë në histori të kampionatit kinez ka mbërritur në destinacion. Ajo që ka bërë përshtypje është se braziliani Oskar është pritur në aeroport nga shumë pak tifozë të Shangai SIPG. Mesfushori u transferua nga Çelsi në Kinë, për më shumë se 70 milionë euro. Edhe për këtë arsye ishte pritur të kishte

Vazhdoni leximin →

Parajsa e futbollistëve, edhe Tevez e Pepe shkojnë në Kinë

Klubet kineze kërkojnë të kryejnë çmendurinë, pasi këtë merkato po ofrojnë paga dhe oferta faraonike, për të marrë futbollistët më të mëdhenj të botës. Së fundmi. është sulmuesi argjentinas Karlos Tevez, ai i cili do t’i bashkohet skuadrës kineze të Shangai Shenhua, shkruan Goal.com. Por interesim ka pasur edhe për mbrojtësin e Realit dhe kampionin

Vazhdoni leximin →