Sekreti i Cristiano Ronaldos? Një shef italian i kuzhinës

Pas formës së jashtëzakonshme fizike të Cristiano Ronaldos dhe muskujve të tij nuk është vetëm stërvotja e madhe, por edhe një dietë strikte ushqimore. Prej muajsh ai që ndihmon yllin portugez të Juventusit përsa i përket të ushqyerit është Giorgio Barone, një shef kuzhine që në të kaluarën është kujdesur edhe për yje të tjerë

Vazhdoni leximin →

Bayern i Mynihut nuk di të ndalet; favoriti për fitoren e Champions League

Liga e Kampioneve 2019/2020 ka një padron absolute; Bayernin e Mynihut. Pas fitores së madhe 8-2 ndaj Barcelonës, bavarezër konfirmuan edhe njëherë se janë skuadra për t’u mundur në këtë edicion. Statistikat e Lewandowski&Co flasin vete dhe nuk lënë asnjë hapësirë për interpretime. Duke parë shifrat, në këtë sezon evropian Bayerni vetëm ka fituar, një

Vazhdoni leximin →

Sekreti I Haland: Fle gjumë me topa futbolli

Cdo sulmues ka sekretin e tij dhe në këtë pikë nuk bën përjashtim as Erling Haaland. Në një intervistë për Dagb;adet, sulmuesi I Salzburgut tregoi se shkon për të fjetur me  topa futbolli. ‘Topat janë në shtrat dhe unë fle mirë me ta-tregon Haland në intervistën e tij-I shoh cdo ditë. Gjëja më e mirë

Vazhdoni leximin →

Dibala dhe PSG shkatërruan ëndrrën e Juves për Nejmarin

Një dyshe ëndrrash mund të kishte qenë e vështirë për t’u përmbajtur në Champions. Juventusi e tentoi këtë, dhe bëri ofertën e tij tek Paris SG për Nejmarin, që ta vinte në krah të Kristiano Ronaldos. Oferta e kampionëve të Italisë, për kampionët e Francës, zbulohet nga gazeta më e afërt me Juventusin, “Tutosport” e

Vazhdoni leximin →