Mos vallë do të jetë Poçetino trajneri i ri i Anglisë?!

Argjentinasi ishte në “Uembli”, duke ndjekur ndeshjen e “tre luanëve” ndaj Gjermanisë. Në krah të tij ishte ndihmësi i përhershëm, Hezus Perez, i cili e ka ndjekur tek Totenhemi dhe Paris SG. Maurisio Poçetino po diskutohet nga mediat britanike si pasardhësi i mundshëm i Garet Sauthgejtit, në stolin e Anglisë. Tekniku aktual do ta drejtojë

Vazhdoni leximin →

Sauthgejt do të rinovojë me Anglinë, me rrogën e Kapelos!

Nuk do të arrijë fiks deri aty, por do ta “rivalizojë”, pasi kontrata e re do të jetë shumë më e mirë sesa kjo e tanishmja. Federata Angleze po mendon t’i japë një paketë më të lartë financiare trajnerit të kombëtares, Garet Sauthgejt, ndërsa skuadra e “tre luanëve” ka rritje në rezultatet saj këta vjet.

Vazhdoni leximin →

A ka të drejtë Sauthgejt që Anglia ndaj Gjermanisë u frymëzua nga Lufta e Dytë Botërore?!

Trajneri i “tre luanëve” krijoi një furtunë të vërtetë në konferencën e fundit për shtyp përpara finales ndaj Italisë në Euro 2020. Garet Sauthgejt ndoshta i shkaktoi vetes “autogolin” e vetëm në këtë turne, kur theksoi ndikimin e Luftës së Dytë Botërore në shkallën e motivimit të kombëtares angleze përpara ndeshjes me Gjermaninë. “Mendoj se

Vazhdoni leximin →