Sancez si Ibrahimovic; I shkatërrohet statuja në Kili

Aleksis Sancez e pëson si Zlatan Ibrahimovic. Disa keqbërës  dëmtuan statujën e sulmuesit të Interiut  në qytetin e lindjes së lojtarit, Takopija  që ishte përuruar në vitin 2017. Është pak a shumë e njëjta gjë që I ndodhi edhe sulmuesit të Milanit me statujën në Malmo, por në rastin e Sancez nuk bëhej fjalë për

Vazhdoni leximin →

Inter, pasdite ‘maravillosa’; Sancez zbarkon në Milano

Pasditja është ‘maravillosa’ në shtëpinë e Interit. Kjo për faktin se zikaltrit kompletuan edhe 2 lëvizje të tjera; ardhjen e Biragit nga Fiorentina pas një shkëmbimi me Dalbert dhe atë të Aleksis Sancez. Sulmuesi kilian tashmë ka mbërritur në Milano mes entuziazmit të madh të tifozëve të Interit Për Sancez ardhja te Interi është një

Vazhdoni leximin →