Bayern i mbyll dyert Haalandit: Kemi më të mirin në botë

Të gjithë cmenden Pas Erling Haaland përvec Bayernit të Mynihut dhe këtë e pohon vetë Shefi Ekzekutiv i klubit bavarez, Karl Heinz Rummenigge në një intervistë për të përditshmen gjermane ‘Bild’ ‘Nga dalin gjithë këto zëra? Nuk e di-tha Rummenigge-mund të them vetëm një gjë; kemi futbollistin më të mirë në botë në këtë pozicion;

Vazhdoni leximin →

Rummenigge kundër tifozëve të Bayernit: Më vjen turp!

Drejtori I Përgjithshëm I Bayernit të Mynihut, Karl Heinz /rummenigge sulmon ashpër tifozët e skuadrës bavareze që shkaktuan ndërprerjen e ndeshjes me Hoffenheimin në dy raste për shkak të fhyerjeve dhe pankartave të shfaqura kundër pronarit të skuadrës kundërshtare, Dietmar Hopp. ‘Më vjen turp-tha Rummenigge-I kërkoj ndjesë Dietmar Hopp. Është një veprim që nuk mund

Vazhdoni leximin →

Rummenigge e thotë qartë; Thomas Mueller nuk largohet nga Bayern

Transferimi i James Rodriguez te Bayerni i Mynihut ngriti dyshime për të ardhmen e Thomas Mueller. Ai që mendoi të fshijë të gjitha këto dyshimi ishte Shefi Ekzekutiv i klubit bavarez, Karl heinz Rummenigge  që e përkufizoi futbollistin si të pashitshëm. ‘Thomas vazhdon të jetë jashtë merkatos së transferimeve-tha Rummenigge për revistën  ‘Sport Bild’-për këtë

Vazhdoni leximin →