Roberto Karlos “e sjell” Kilian Mbapenë tek Reali

Ish-ylli brazilian është ambasador për klubin madrilen, dhe është pyetur për fatin e sulmuesit francez, i cili pritet në “Bernabeu” me krahët hapur. “Do të vijë”, – ishte përgjigja e shkurtër e Roberto Karlosit kur u pyet për Kilian Mbapenë, pra duke konfirmuar se 23-vjeçari do të largohet nga Paris SG për të kaluar tek

Vazhdoni leximin →

Italia e futbollit e gjeti emrin e komanduar, Fabricini, tani mbetet..kriza!

Roberto Fabriccini është emëruar presidenti i komanduar i Federatës Italiane të Futbollit. Asambleja e Përgjithshme e këtij organizmi nuk arriti të zgjidhte presidentin dhe në këtë mënyrë detyra për të vendosur i kaloi drejtpërdrejtë Komitetit Olimpik. Ish lojtari i Milanit dhe përfaqësueses së kaltër, Alessandro Costacurta do të marrë rolin e zv. Presidentit, së bashku

Vazhdoni leximin →