Fiorentina, Montela: Riberi gaboi, por u sqaruam

‘Riberi gaboi e ndoshta me të drejtë. E pranojmë vendimin, por klubi beson se duhet të bëjë apelim. Ai kërkoi ndjesë-Vincenco Montela nuk e justifikon  Frank Riberinë që u ndëshkua me 3 ndeshje pezullim pasi shtyu arbitrin anësor Paseri në përfundim të ndeshjes mes Fiorentinës dhe Lazios, me francezin që u ankua se ai nuk

Vazhdoni leximin →

Riberi dënohet për arbitrin, por jo për trajnerin Montela!

Njihet si tepër nervoz dhe kur i ikën mendja nuk di se çfarë bën. Frank Riberi ka qenë gjithnjë kështu, një gjeni futbolli me nerva “të kërcyera”, ndërsa në ndeshjen Fiorentina-Lacio u kap sidomos me arbitrin anësor, por edhe me trajnerin e tij, Vinçenco Montela. Për veprimin e parë, shtyrjen e arbitrit, Komisioni i Disiplinës

Vazhdoni leximin →

Riberi shtyu arbitrin anësor, rrezikon pezullim me 4 ndeshje

Në fundin e ndeshjes me Lazion, te Fiorentina shpërtheu nervozizmi që mund t’I kushtojë shumë  skuadrës violë e trajnerit të saj Vincenco Montelaqë mund të humbasë një prej elementëve më të rëndësishëm; Frank Riberi. Francezi rrezikon të marrë një ndëshkim ekzemplar pas kartonit të kuq të marrë pas fërshëllimës së fundit të arbitrit për shkak

Vazhdoni leximin →