Bundesliga në alarm për rënien e yjeve të saj!

S’ka rëndësi nëse je tek Bajerni, Dortmundi apo Lajpcigu. Tendenca është që lojtarët e Bundesligës janë duke zbritur gjithnjë e më poshtë në renditjet europiane. Sipas revistës “Kiker”, vetëm 7 lojtarë të kombëtares së Gjermanisë që luajnë në Bundesligë meritonin të ishin në renditjen e më të mirëve. Mbrojtësi i qendrës, Zyle, nuk ishte aspak,

Vazhdoni leximin →

Meksikë, pezullohen rënia dhe ngjitja në kategori në futboll për 6 sezonet e ardhshme

Federata Meksikane e Futbollit bën të ditur se do të pezullojë rënien dhe ngjitjen në kategoritë e futbollit  të vendit për të penguar ‘zhdukjen’ e disa klubeve, ndërkohë që konfirmoi të mbyllur sezonin për Ascenso MX Vendimi u mor pas një mbledhjeje të Komitetit Ekzekutiv dhe Asamblesë së Jashtëzakonshme të Federatës Meksikane të Futbollit. ‘Pasi

Vazhdoni leximin →