Murinjo ben nje armik tjeter; quhet Marcus Rashford

Nuk ka paqe per Zhoze Murinjon ne Angli. Sipas tabloidit ‘Daily Mail’ trajneri portugez i Mancester Junajtid ka bere nje ‘armik’ te ri pas Pol Pogba, Markus Rashford. Portugezi e kritikoi sulmuesin anglez qe u zevendesua ne ndeshjen me Jang Bojs, per sjelljen e tij. Ne fundin e sfides Rashford nuk i respektoi keshillat e

Vazhdoni leximin →

Idhulli i Rashfordit dikur – një portier!

Më 25 shkurt 2016, në “qiellin e futbollit u shfaq një yll i ri”! Një tinejxher, pothuajse i panjohur, u ngjit në skenën e madhe të futbollit me dy golat që shënoi në një konkurrim të rëndësishëm evropian. Atë natë, “lindi” një yll i ri i Mançester Junajtidit dhe ai ishte Markus Rashford. Në vazhdim,

Vazhdoni leximin →