Mbyllet çështja “Rashford”

Trajneri i Manchester United, Erik Ten Hag, garanton se polemika e ngritur mbi sjelljen e Marcus Rashord është “çështja e mbyllur”. Sulmuesi humbi stërvitjen, duke pretenduar se ishte i sëmurë, por në fakt, ishte kapur mat në një klub natë, në gjendje të dehur, para ndeshje me Newport e vlefshme për FA Cup. Manchester United

Vazhdoni leximin →

Ten Hag e ka inatin me Marcus Rashford

Manchester United ka pësuar një tjetër humbje në Ligën Premier, e katërta brenda shtatë ndeshjeve në këtë edicion. Djajtë e Kuq janë mposhtur me rezultat minimal 0-1 nga Crystal Palace dhe tani ndodhen në vendin e 10-të në tabelë. Erik Ten Hag është pyetur për fajtorin kryesor për disfatën në Old Traford, derisa ai ka

Vazhdoni leximin →

Rashford karambolon makinën Rolls Royce por shpëton pa plagë

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur për sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford, i cili është përfshirë në një aksident me makinë, pas fitores që skuadra e tij arriti kundër Burnley në kampionat. Sulmuesi anglez po kthehej në shtëpi me makinën “Rolls Royce” teksa u përplas me një shtyllë në trotuar. Për fat të mirë

Vazhdoni leximin →