Rashford në kopertinën e ‘Time’; Hamilton: Ishte një forcë frymëzuese

Marcus Rashford ka qenë një prej sportistëve më aktiv në vitin e fundit përsa I përket mbështetjes ndaj shtresave më të varfra të popullsisë. Futbollisti i Manchester United gjatë periudhave më të vështira të pandemisë zbriti në fushë duke i dhënë një mbështetje të madhe familjeve britanike në vështirësi financiare. Vlerësimet në drejtim të tij

Vazhdoni leximin →

Everton mposhtet, por tifozët e tij fitojnë gjithsesi: ‘Faleminderit Rashford që ndihmove fëmijët tanë…

Deri tani në këtë periudhë pandemie, Marcos Rashford ka spikatur disa herë dhe jo vetëm në aspektin sportive. Sulmuesi i Manchester United  në mënyrë të përsëritur ka tërhequr vëmendjen për fushatën e tij të solidaritetin për të ndihmuar personat më në nevojë në këtë moment të vështirë në të gjithë botën. Për këtë arsye,  tifozët

Vazhdoni leximin →

Rashford: Mirënjohës ndaj qeverise, por nuk mjafton

Pasi arriti të bindë qeverinë britanike që të zgjasë gjatë verës programin për ndihma financiare për fëmijët në nevojë, sulmuesi i Manchester Unites, Marcus Rashford tani premton se do të vijojë impenjimin e tij në këtë kauzë. Ditën e martë nën presionin e fushatës së futbollistit të përfaqësueses angleze, qeveria e Boris Johnson vendosi të

Vazhdoni leximin →

“Një “Siti Junajtid”, “blutë” e Mançesterit krah Rashfordit për nxënësit!

Një qytet i bashkuar pra, le ta themi në shqip. U desh një kauzë e rëndësishme e ngritur nga Markush Rashford, që dy klubet e Mançesterit të ishin në të njëjtën “varkë”, në luftën ndaj paragjykimeve, që ekzistojnë edhe në Britaninë e Madhe. Rashfordi bindi kryeministrin Xhonson që të siguronte vakte ushqimi për 1.3 milionë

Vazhdoni leximin →