Historia; një refugjat në vilën e Gary Lineker

Ai ende nuk e di, por jeta e një refugjati do të ndryshojë në  mënyrë radikale. Ish futbollisti anglez, Gary Lineker do të presë një prej refugjatëve që kanë bërë kërkesë për azil nëpërmjet organizatës ‘Refugees at Home’ dhe do ta presë atë në vilën e tij në Surrey që ka një vlerë prej 4

Vazhdoni leximin →

PSG, Icardi bën portierin; cfare pritjeje ndaj gjuajtjes së Neymar

Paris Saint Germain vijon përgatitjet për ndeshjen cerekfinale të Ligës së Kampioneve me Atalantën në qendrën e grumbullimit në Faro të Portugalisë. Pavarësisht dëmtimeve dhe dyshimet për formacionin te Paris Saint Germaini duket e mbizotëron një klimë e qetë dhe futbollistët po argëtohen. Gjatë një séance stërvitore, Mauro Icardi vendosi të veshë dorezat e portierit

Vazhdoni leximin →

Okampos, një sulmues dhe një portier i vërtetë për Championsin! Sevilja e di këtë!

Suksesi në futboll dihet që është kolektiv, por shpesh janë individët që shkëlqejnë fort. Në duelin e ligës spanjolle të futbollit, Sevilja-Eibar, heroi ishte sulmuesi vendas, Lukas Okampos, i cili shënoi golin e vetëm, që i dha fitoren skuadrës seviljane, por bëri edhe më shumë se kaq. Futbollisti që ka luajtur për Milanin, u tregua

Vazhdoni leximin →

Barcelona pret Mesin, ndoshta Leo pret Ronald Kumanin

Në “Kamp Nou” po flitet për rinovimin e kapitenit, dhe Erik Abidal foli për këtë, ndërsa u pyet nga gazetarët. Rinovimi i Lionel Mesit është një përparësi për Barcelonën, dhe Abidali sqaroi se përfaqësues të klubit po punojnë me njerëzit e Mesit për të arritur një marrëveshje. Gjithsesi, gjithnjë e më shumë po flitet për

Vazhdoni leximin →