Pas Greqisë, Strakosha braktis edhe “shtëpinë e tij të dytë”: Nga Lacio tek Fulhami!

Në Angli e cilësojnë “badihava”, pra një transferim nga ata që quhen tepër të suksesshëm. Fulhami, i sapongjitur në Premier Ligë, do të ketë shërbimet e portierit të kombëtares shqiptare, Tomas Strakosha, duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Mediat në Itali dhe në Angli e cilësojnë diçka thuajse të përfunduar, ndërsa gardiani 27-vjeçar vlerësohet si

Vazhdoni leximin →

Krahasimi i Fikajo Tomorit: Premier Liga si NBA-ja, Seria A si futbolli amerikan

I ka provuar që të dy kampionatet dhe mund të bëjë një krahasim. Mbrojtësi i Milanit, ish-lojtari i Çelsit, Fikajo Tomori, flet për diferencën mes Premier Ligës angleze dhe Serisë A italiane, në një intervistë që jep për të përditshmen britanike, “Gardian” (The Guardian). “Premier Liga është si basketbolli, – thotë Tomori, – shkohet shumë

Vazhdoni leximin →

Liverpuli ia del edhe pa Salah-Mane, shpresa mbetet sa kohë të jetë Zhota!

Një tjetër hap në drejtimin e duhur dhe pikërisht në kohën kur është më e rëndësishme. Liverpuli fitoi 2-0 ndaj Leisterit në “Anfild” në Premier Ligë, ndërsa afrohn Championsi me sfidën ndaj Interit. Diogo Zhota shënoi të dy golat, duke treguar se është lojtari i duhur jo vetëm si alternativë për treshen ofensive Salah-Mane-Firmino, por

Vazhdoni leximin →