Kontrasti i vaksinave, gjermanët “shembullorë” përballë anglezëve “rebelë”!

Nja 100 vjet më parë, pasi kishte ndodhur përmbysja leniniste në Rusi, për gjermanët thuhej një barcaletë. “Ata nuk bëjnë revolucion se kanë frikë se mos shkelin barin nëpër lulishte”. Kjo mund të ketë lidhje me dëgjueshmërinë dhe urtësinë e popullit gjerman që po e tregon edhe tani në epokën e vaksinimit kundër Kovidit. Në

Vazhdoni leximin →

Çfarë goditjeje e Brazilit ndaj klubeve të Premier Ligës

Me 9 lojtarë në skuadrat angleze, “selesao” pritet të ketë një ndikim shumë të madh në luftën për titull këtë sezon. Pasi nuk i pati futbollistët në dispozicion për ndeshjet eleminatore të Botërorit në shtator, Brazili ka vendosur tani rregullat e veta dhe ua ka ndaluar fubollistëve që të kthehen në Europë përpara kohe. Klubet

Vazhdoni leximin →