Polemika të forta pasi Reali barazoi me Gironën

Karlo Ançeloti e humbi qetësinë në një rast të rrallë që i ndodh në karrierë. Mediat madrilene bërtitën “gabim”, ndërsa Gironës iu akordua një penallti në 79’ në sfidën në La Liga në “Bernabeu”, ndërsa në Katalonjë thirrën për të kundërtën. “Marka” dhe “AS”-i shkruajtën se prekja pa dashje dhe rikoshetë e topit me dorë

Vazhdoni leximin →

Fiorentina-Inter, polemikat zhurmojnë më shumë se 7 golat!

Ndodh shpesh në Itali, besohet më shumë sesa në vendet e tjera të “futbollit të madh”. Polemikat shpërthyen pas sfidës së Serisë A, Fiorentina-Inter, fituar 4-3 nga zikaltërit, dhe ata që u ankuan më shumë ishin vendasit. Trajneri Italiano deklaroi pas sfidës së “nuk është hera e parë që humbasim kështu”, ndërsa pretendoi për kartonë

Vazhdoni leximin →

Benzema e pati “barutin” të lagur, Realin e shpëtuan Vinisius, Rodrigo dhe … Çuameni

Trofeu i Championsit u ekspozua në tapetin e “Bernabeut” dhe ishte ndeshja e duhur për ta bërë. Reali ndeshej me Betisin, që ishte gjithashtu në krye të La Ligës deri para kësaj përballjeje. Fitoi ekipi i Karlo Ançelotit 2-1, por me vështirësi, ndërsa pati polemika. Fekir kërkoi penallti pas një dueli me Karvahalin, ndërsa pretendimi

Vazhdoni leximin →