Rebelohet Dimitri Paje, refuzon të luajë për Uest Hem

Trajneri i Uest Hemit, Slaven Biliç, ka thënë se Dimitri Paje është duke refuzuar të luajë me ekipin londinez. Francezi dëshiron largimin me çdo kusht nga klubi londinez dhe trajneri kroat e pranon se situata nuk është e mirë. Futbollisti 29-vjeçar është në listën finale të Federatës Angleze të Futbollit, për çmimin “Lojtari i Vitit”,

Vazhdoni leximin →

Parajsa e futbollistëve, edhe Tevez e Pepe shkojnë në Kinë

Klubet kineze kërkojnë të kryejnë çmendurinë, pasi këtë merkato po ofrojnë paga dhe oferta faraonike, për të marrë futbollistët më të mëdhenj të botës. Së fundmi. është sulmuesi argjentinas Karlos Tevez, ai i cili do t’i bashkohet skuadrës kineze të Shangai Shenhua, shkruan Goal.com. Por interesim ka pasur edhe për mbrojtësin e Realit dhe kampionin

Vazhdoni leximin →

Franca përmbys Suedinë, Paje me një gol akrobatik

Një vit pas atentateve në Paris, blutë e trajnerit Deshamp janë kthyer në Stade De France dhe ajo që ka ndodhur është pritur me entuziazëm nga tifozët francezë. Nisi në mënyrën më të keqe ndeshja me Suedinë kur Forsberg ka shënuar për suedezët, por reagimi i gjelave ka qënë i efektëshëm. Pogba dhe Paje,  me

Vazhdoni leximin →