Franca ne Nations League, Pajè rikthehet ne kombetare

Dimitri Paje rikthehet ne kombetaren Franceze. Kapiteni i Olimpikut te Marsejes do te zevendesoje te Blute e drejtuar nga Didier Deshamps, Nabir Fekir te Lionit qe u demtua ne ndeshjen me Paris Sen Zhermen ne Parkun e Princave.  Dimitri Pajè eshte ne nje forme te shkelqyer ne kete sezon.

Ne 11 ndeshje te zhvilluara deri tani me Olimpiken e Marsejes, Pajè ka regjistruar nje bilanc me 5 gola dhe 6 asiste. Vlen te kujtohet se Pajè qe shkelqeu ne Euro 2016, nuk ishte i pranishem me Boterorin e Rusise me perfaqesuesen franceze, per shkak te nje demtimi te pesuar ne finalen e Europa League qe Olimpiku i Marsejes zhvilloi perballe Atletiko Madrid.

Sfidanti.al