Benitez dhe Napoli: Rikthimi im? Nuk kam koment

‘Një rikthim te Napoli? Kam një raport të shkëlqyer me napoletanët dhe e ndjek akoma skuadrën, por mos më vini në gojë fjalë që nuk dua të them. Nuk shprehem’-kjo është ajo që tha Rafael Benitez, ish trajneri i Napolit në një intervistë për Radio Onda Cero. Trajneri spanjoll me këtë rast foli edhe për

Vazhdoni leximin →

E bujshme nga Spanja: Pau Gasol kthehet te Barcelona

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja; një prej basketbollistëve më të mirë evropianë, Pau gasol do të lërë NBA pas 20 vitesh për t’u kthyer te klubi ku nisi karrierën e tij të lavdishme; Barcelona. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, klubi katalanas që është në kërkim të një lojtari qendre ka ndjekur me

Vazhdoni leximin →

Formula 1, garat kthehen në orarin e vjetër

Formula 1 kthen garat në orarin e vjetër pas 3 sezoneve. Duke nisur nga botërori i 2021, Cmimet e Mëdha të kampionatit do të nisin në orën e saktë dhe jo të spostuara me 10 minuta sic ndodhi në 3 vitet e fundit. Zgjedhja e bërë në 2018 duhet të sillte avantazhe sit e publiku

Vazhdoni leximin →

Borussia Dortmund buzëqesh, kthehet Erling Haaland

Rikthehet Erling Haaland dhe Borussia Dortmund përpiqet që të nisë përmbysjen në renditjen e Bundesligës gjermane. Sulmuesi norvegjez pritet të jetë në fushë në ndeshjen e së dielës ndaj Wolfsburgut, e para për vitin 2021 ‘Erling po rekuperohet, ai po ecën mirë në punën e tij dhe besojmë se do ta kemi në dispozicion të

Vazhdoni leximin →