Bayern Munchen mund të rikthejë Zirkzee

Bayern Munich po mendon të rikthejë në shtëpi Joshua Zirkzee dhe kjo gjë mund të realizohet vetëm për shifrën e 20 milionë eurove. “Bild” raporton se Bayern është mahnitur nga performanca e sulmuesit aktual të Bologna, dhe kështu do të dëshironte ta transferonte përsëri. Holandezi ka pasur një sezon fantastik me Bologna, por jo vetëm

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja, Manaj rikthehet në Kombëtare

Rey Manaj po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin turk, duke qenë shënuesi i tretë më i mirë i kampionatit me 14 realizime. Falë performancës së treguar, lushnjari pritet që të jetë pjesë e listës së Sylvinhos për ndeshjet miqësore me Kilin dhe Suedinë. Sulmuesi do të grumbullohet nga kuqezinjtë për testet miqësore që

Vazhdoni leximin →

Nadal rikthehet me fitore

Pas një viti mungesë, Rafael Nadal rikthehet me një paraqitje më se bindëse, duke mposhtur në dy sete (7-5, 6-1) austriakun Dominic Thiem dhe duke u kualifikuar kështu në turin e dytë të turneut në Brisbane të Australisë. Spanjolli, i ndalur nga problemet fizike që e detyruan t’i nënshtrohej një operacioni, kontrolloi një set të parë

Vazhdoni leximin →

Interit i kthehet Lukaku ndaj Romës, por e nis nga stoli!

Mungojnë Çalhanoglu dhe Brozoviç, ndërsa Kristjan Asllani pritet në formacion, por tifozët zikaltër kanë një kërshëri të madhe për të hedhur sytë nga stoli. Aty pritet të ulet Romelu Lukaku, pasi do të realizohet rikthimi i tij nga dëmtimi. Pasi humbi gjashtë ndeshje, ai do të jetë në dispozicion të trajnerit Simone Inzagi në sfidën

Vazhdoni leximin →