Eurobasket, finalja do të jetë mes Spanjës dhe Francës!

Kanë kaluar më shumë se 30 vjet që nga shpërbërja e dy superfuqive të koshit në kontinentin tonë, Jugosllavisë dhe Bashkimit Sovjetik. Epërsia e ekipeve si Serbia, Kroacia, Sllovenia, Lituania apo edhe Rusia vazhdoi edhe për disa kohë, sidomos për serbët (që ishin jugosllavë deri në 2005), por tashmë “muzika” ka ndryshuar. Spanja dhe Franca

Vazhdoni leximin →

Pogba nuk i shpëton thikës, dridhen Juventusi e Franca!

Kupa e Botës është në rrezik serioz dhe trajneri i “zebrave”, Masimiliano Alegri, pranoi se “parashikimi më realist është që Pol Pogbanë do ta kemi në dispozicion vetëm në janar”! Kjo do të thotë, jo në nëntor apo dhjetor, pra mesfushori francez rrezikon Kupën e Botës. Futbollisti juventin mund të mos jetë gati në kohë

Vazhdoni leximin →

Pse bota na e ngatërron ca si shpesh himnin tonë..?

Na paskan ngatërruar himnin edhe në Lojërat Mesdhetare të Algjerisë, tamam në momentin kur Luiza Gega, atletja më kontraverse në rruzull, kishte hipur në pod duke pritur nderimin. Pse kontraverse? Sepse, sa më shumë vazhdojmë ta brakrisim duke e lënë pa pistë stervitjeje , ajo na e shpërblen me rekorde! Edhe në Francë, në një

Vazhdoni leximin →