Edhe Franca kundër Superligës

Që në fillim, ajo ka qenë kundër Superligës. Edhe tani Franca mbetet e tillë. Jo një ideje të futbollit që bie ndesh me vlerat e sportit. E sërish nga Parisi vjen njoftimi i kundërlëvizjes së parë institucionale, në nivel europian. Ministrja e Sportit, Amélie Oudéa-Castera ka njoftuar se do të ketë një takim teknik më

Vazhdoni leximin →

Henry lavdëron Mbappe

Thiery Henry ka vetëm fjalë të mira për njeriun e momentit te Franca, Kylian Mbappe. Kur fjalët e ëmbla dalin nga goja e një legjende si Henry, vlerësimi merr peshë maksimale e ish-sulmuesi nuk kursehet aspak në lëvdata për lojtarin e PSG. “Çfarë po bën ai është e pabesueshme. Problemi është se kur je kaq

Vazhdoni leximin →

Franca publikon listën

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjet e radhës. Skuadra franceze do të luajë kundër Holandës të premten më 13 tetor (për kualifikueset e EURO 2024) dhe kundër Skocisë në një miqësore të martën më 17 tetor. Lista; Portierë: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (Milan), Brice Samba (Lens)

Vazhdoni leximin →

Anglia dhe Franca “blindojnë” kreun në grupet e tyre!

Asnjë suprizë nga gjigandët e futbollit europian. Anglia dhe Franca bënë detyrën në sfidat e tyre për eliminatoret e Euro 2024. “Tre Luanët” vazhduan të sigurtë rrugën drejt finaleve me fitoren 4-0 në transfertën e Maltës. Gjithka e lehtë për anglezët që e vranë garën që në pjesën e parë. Autogoli i minutës së tetë

Vazhdoni leximin →