Barcelona ul pagat ndjeshëm

Te Barcelona ishte detyrim ulja e pagave për të respektuar rregullat e kontrollit ekonomik të LaLiga-s dhe klubi katalan ka arritur ta finalizojë me sukses misionin. Këtë verë shuma që nevojitet për pagat është ulur me 161.7 milionë euro. Sipas të dhënave nga klubi “blaugrana”, masa e pagave të skuadrës së Barçës tani është 404.7

Vazhdoni leximin →

Lazio, lëvizja e Lotitos; jep para kohe 2 paga mujore

Claudio Lotito i kap të gjithë në kundërsulm; ndërsa FIGC autorizoi zyrtarisht shtyrjen e dhënies së pagave për futbollistët, presidenti i Lazios vendosi të japë para kohe 2 paga mujore skuadrës së tij. Në fakt, skuadra bardhekaltër ka përfituar pagat e muajit shkurt dhe mars 2021 përvec atë të muajit janar. ‘Është për të dhënë

Vazhdoni leximin →

Borussia Dortmund, ka tjetër reduktim pagash te lojtarët

Borussia Dortmund arriti një marrëveshje me futbollistët për një reduktim tjetër të pagave të tyre, një lajm që u bë I ditur nga e përditshmja e përditshmja ‘Ruhr Nachrichten’. Sipas  kësaj të përditshmeje, futbollistët pranuan një reduktim të pagave të tyre me 10% për shkak të humbjeve financiare të klubit të shkaktuara nga pandemia Covid-19

Vazhdoni leximin →