Bajerni, një perandori me 257 milionë euro rroga

Janë të paktë klubet që japin më shumë sesa bavarezët, ndonëse një Mançester Siti, një Real Madrid, një Mançester Junajtidi, apo deri sezonin e fundit Paris SG mundet që ta konkurrojnë. Bajerni i Mynihut është një zotëri i madh i futbollit, një biznes ku futbollistët e kuptojnë se çdo të thotë të bësh shumë para.

Vazhdoni leximin →

Nojer po shërohet përpara kohe, ç’do të ndodhë me Zomerin dhe Nybelin?!

Tek Bajerni duhet të mendojnë për sezonin e ardhshëm, ndërsa kapiteni po përparon shumë shpejt. Manuel Nojer është kthyer në stërvitje individuale në Mynih, dhe sipas mediave gjermane do të bashkohet në stërvitje me skuadrën shumë shpejt. Pritet që ai të jetë gati edhe përpara fazës përgatitore, ndonëse nuk thuhet saktë se kur, ndërsa pikëpyetja

Vazhdoni leximin →

Tronditje për Bajernin, Manuel Nojer humb sezonin!

Është kapiteni dhe njëri nga lojtarët kryesorë, por këtë herë qenka treguar i pakujdesshëm. Manuel Nojer pësoi një aksident të rëndë ndërsa ishte me pushime duke thyer këmbën gjatë praktikimit të skive alpine. Portieri i Bajernit e ka mbyllur sezonin pas këtij problemi të madh, dhe kjo fatkeqësi i shtohet eliminimit të hershëm të tij

Vazhdoni leximin →