Meksikë, pezullohen rënia dhe ngjitja në kategori në futboll për 6 sezonet e ardhshme

Federata Meksikane e Futbollit bën të ditur se do të pezullojë rënien dhe ngjitjen në kategoritë e futbollit  të vendit për të penguar ‘zhdukjen’ e disa klubeve, ndërkohë që konfirmoi të mbyllur sezonin për Ascenso MX Vendimi u mor pas një mbledhjeje të Komitetit Ekzekutiv dhe Asamblesë së Jashtëzakonshme të Federatës Meksikane të Futbollit. ‘Pasi

Vazhdoni leximin →

Uta Ibraimi, shqiptarja e parë që ngjit Everestin

Uta Ibraimi është shqiptarja e parë femër që ngjit me sukses majën më të lartë në botë, Everest (8848 metra), në Himalaje. Ajo mbërriti, në majën e këtij mali të lartë, pardje, fiks në orën 05:05 të mëngjesit. Mbas këtij suksesi të madh, Uta shkroi në profilin e saj në Fejsbuk se kjo ishte sfida

Vazhdoni leximin →