Murinjo nuk ia hedh dot, mbetet 2 ndeshje i pezulluar!

Ishte në stol ndaj Juventusit sepse apeli i bërë nga Roma e shty vendimin përfundimtar. Gjithsesi, Zhoze Murinjo nuk pati asnjë lehtësim në dënimin e parë të dhënë nga Komisioni i Disiplinës në Ligën italiane të futbollit. Trajneri portugez do të duhet të shlyejë dy ndeshje pezullim, së pari këtë të diel në “Olimpiko” ndaj

Vazhdoni leximin →

Nejmar ka humbur 2 vjet i dëmtuar tek Paris SG!

Ndalesat i ka pasur tepër të shpeshta. Vështirë të gjendet një tjetër yll i madh i futbollit që të jetë dëmtuar kaq shpesh, dhe të ketë humbur kaq shumë ndeshje sa Nejmari. Pasi provoi lëndime nga më të ndryshmit, sulmuesi i Paris SG mori lajmin tepër të keq se e ka mbyllur sezonin, ndërsa lista

Vazhdoni leximin →

Guardiola mbush 500 ndeshje në kampionate në karrierë

Trajneri i shquar katalanas është sot në një sfidë jubilare në jetën e tij në stol. Pep Guardiola i mbush 500 ndeshje në kampionate si teknik, dhe shifra emblematike u arrit në një ndeshje vërtet të tillë, siç është derbi i Mançesterit. Në 499 ndeshje si trajner, Pepi ka drejtuar në Spanjë, Bundesligë dhe Premier

Vazhdoni leximin →