Në fushë ishin Mbape dhe Nejmar, por fitues doli Fabregasi!

Për ata që kanë parë pjesën e parë, dhe pastaj janë larguar nga televizori, rezultati padyshim që duhet të ketë qenë një e papritur. Monako-Paris SG 3-2 ishte përfundimi i sfidës së Ligës së Parë të Francës, por vetëm pasi në 45 minutat e fillimit, skuadra kryeqytetase ishte në komandë të plotë. Jo vetëm sepse

Vazhdoni leximin →

Tradita dhe Ikardi, Paris SG synon tjetër fitore ndaj Monakos

Në tre vitet e fundit diferenca ka qenë e tmerrshme, krejt ndryshe nga sezoni 2016-2017 kur ndodhi mrekullia. Monako fitoi atëherë titullin duke lënë pas favoritin Paris SG, veçse dueli i kësaj fundjavë pritet të jetë sërish i njëanshëm. PSG ka diferencë golash këta 3 vjet, me shifrat 34-5 dhe kjo tregon jo vetëm forcën

Vazhdoni leximin →

Ku do të shkosh Ikardi? Edhe Monako hyn në garë me “gjigandët”!

Media franceze shkruan se Monako ka filluar bisedimet me Interin në përpjekje që të sigurojë shërbimet e sulmuesit argjentinas Mauro Ikardi. Portali elektronik “Footbal leaks” vë në dukje, duke iu referuar një burimi të brendshëm, se presidenti i klubit “princëror”, rusi Dmitri Ribolovljev, u ka thënë hapur drejtuesve të kubit të tij se ai dëshiron

Vazhdoni leximin →